Zde může být text o autorovi
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Záhlaví stránek

 

Popis

ALIEN VEJCE
Vajíčko je prvním stádiem každého vetřelce. Klade je Vetřelčí královna ve velkých snůškách většinou do hnízda, může se jednat až o několik tisíc vajíček. Vejce je citlivé na pohyb ve svém okolí a pokud nějaký zachytí, otevře se a vypustí Facehuggera, který vyhledá oběť a přichytí se k ní.
FACEHUGGER
Facehugger je druhým stádiem vetřelce.Tento malý pavoukovitý živočich se líhne z vajíček. Ihned po vylíhnutí vyhledá vhodného hostitele, což bývá většinou člověk (ale také i pes a Predátor), tomu se pak ovine kolem obličeje a uvede ho do stavu nevědomí. Facehugger získá kontrolu nad dýchacím systémem hostitele, a tak zabrání většině pokusů o odstanění, navíc má i jako všechny druhy vetřelců místo krve silnou kyselinu. Později uloží do těla hostitele embrio,ze kterého se stane Chestbuster, tato fáze většinou probýhá tak 10 hodin, ale s růstovým hormonem někdy necelá hodina. Po implantaci zárodku Facehugger umírá, aniž by ohrozil tělo hostitele.
CHESTBURSTER
Třetí stádium vetřelce. Tenhle dvaceticentimetrový hádek se vyvíjí ze zárodku, který do těla hostitele vložil facehugger. Chvíli pak žije v cizím těle(ne vždycky, někdy se líhne ihned po odumření facehuggera), ale jakmile Chestbuster dosáhne dostatečné velikosti, doslova se prokouše přes hostitelův hrudník, postižená osoba pak doslova exploduje zevnitř. Mezi dospělým jedincem a chestbuster bývá většinou 5-8 hodin, ale i méně.
ALIEN
Vyspělý jedinec, který se vyvíjí z chestburstera. Jeho tělo a celkový vzhled se liší v závisloti na hostiteli, který byl napaden Facehuggerem. Typický vetřelec, tedy ten z člověka, měří přes dva metry, má protáhlou hlavu, dlouhý zkostěný ocas a dvoje čelisti s velice ostrými zuby. Místo krve má kyselinu a jeho kůže je tak silná, že odolá roztavenému olovu i vesmírnému chladu. Svoje oběti většinou napadá tak nečekaně, že ani nestihnou zareagovat. Pak je většinou omráčí a odvlečou je do hnízda, kde se na ně pak přichytí facehuggeři, pokud je však příliš mnoho nepřátel, pak vetřelec použije své hlavní zbraně ocas, ruce a nejčastěji své dvojté čelisti, kterými prorazí protivníkovi lebku, aby si pak mohl pochutnat na jeho mozku. Ještě nebezpečnější jsou vetřelci pod vodou, dokáží také velice dobře skákat a dokážou lézt i po zdech a po stropech místností. Nejspíše mezi sebou dokáží i telepaticky komunikovat.
ALIEN QUEEN
Vyspělý vetřelec, který je schopný klást vejce. Je největší nejsilnější a také nejdůležitější z celého vetřelčího společenství, které by bez ní nemohlo existovat. Většinu času tráví v hnízdě, kde klade vajíčka za pomoci velkého orgánu, který jí omezuje v pohybu. V případě potřeby se ale orgán odpojí a královna je pak to nejhorší monstrum ze všech, které by ste nechtěli potkat.
PREDALIEN
Speciální druh vetřelce, který vznikl, tak že se facehugger "přilepil" na Predátora. Predailen je mnohem silnější a agresivnější než obyčejní "lidští" vetřelci. Místo protáhlé lepky má jakési výběžky podobné predátorovým "dredům". Jeho čelisti jsou také jiné, k dvěma smrtícím párů má ještě navíc čtyři predátorské zuby ve dvou párech vnějších čelistí. Pokud je predalien královnou, pak má krátkodobou vlastnou, kdy dokáže zkrátit vývoj nových vetřelců o dvě stádia. Po nějaké době ale tuhle schpnost ztrácí a musí klást jako obyčejná královna vejce.